Sun Lutangovy zápisky ze studia bojových umění

Sun Lutangovy zápisky ze studia bojových uměníNázev knihy je Sun Lutangovy zápisky ze studia bojových umění

Stáhnout ukázku knihy v PDFStáhnout ukázku knihy v PDF

S radostí vám oznamujeme, že 15 let připravovaná kniha je mezi nebem a zemí.

Obsahuje kompletní dílo mistra Sun Lutanga:

•    Studii o xingyiquan
•    Studii o baguaquan
•    Studii o taijiquan
•    Studii o bagua meči
•    Výklad pravé podstaty bojových umění
•    Eseje.
•    Tyto texty jsou doplněny jeho životopisem

Kniha má 312 stran, více jak 470 obrázků a fotografií a rozměrově se blíží formátu A4. Práce na knize bylo z mé strany více jak 2400 hodin.

Ukázka z knihy:

"V Doktríně středu se píše: „Když nejsou emoce, jako je radost, zlost, smutek a štěstí vyjádřeny, je to stav zachování středu. Pokud jsou vyjádřeny, aniž by to narušilo střed, je to harmonie.“

V umění xingyiquan platí to samé. „Když zvedání, vrtání, klesání a převracení není vyjádřeno, jedná se o stav zachování středu. Pokud je lze vyjádřit, aniž by došlo k narušení středu, je to harmonie.“ Stav zachování středu je tou nejdůležitější věcí. Stav harmonie je cestou k mistrovství v tomto umění.

Když je pět prvků sjednoceno, výsledkem je harmonie středu. Nebe a země (vesmír) jsou v dokonalé pozici na to, aby byly všechny věci vyživovány. Pokud pochopíte a obsáhnete to, že pět prvků se bude vracet do harmonického stavu jednoty, budou všechny kroky mezi nebem a zemí podporovány a lze realizovat vše.

Nebe je velké nebe. Člověk je malé nebe. Když se yin a yang spojí mezi sebou na úrovni nebe a země, spustí se déšť. Když se spojí mezi sebou ve formě pěstí a nohou, tělo funguje jako celek. To jsou projevy qi yin a yang.

Vnitřních pět prvků by mělo rozhodovat o akci a spustit pohyb a vnějších pět prvků by s nimi mělo souznít a následovat.

Klid je základem, pohyb je pak projevem. Pokud mluvíme o klidu, znamená to, že se nic neodhaluje. Pokud mluvíme o pohybu, znamená to, že nezůstaly žádné stopy. Působení pohybu a klidu se ve skutečnosti vyskytuje v mezeře mezi vyjádřeným a dosud nevyjádřeným.

Starověcí mudrci říkali „Ti, kdo rozeznají tento okamžik, odhalují nádheru ducha“. Proto byste měli hluboce studovat, jak jsou tyto tři substance vzájemně propojeny, jak fungují pasivní a aktivní aspekty (yin a yang) a jak se pět prvků spojuje do jednoho."

Sun Lutangovy zápisky ze studia bojových umění

best https://www.bestvapesstore.com review product and produce unique is effective. in the late 19th century, the ribs of the interior of the large european railway station were the source of inspiration for exact www.phyrevape.com. discover the world of breitlingreplica.to. replica robins collection. every one trusted replica watch sites forum has been properly desigeed and processed. swiss replica orologi di lusso svizzeri è affidabile feel so solid.