Taiji

taiči, taiji, Tchaj-ťi čchuan

čínské umění, které geniálním způsobem spojuje dynamickou meditaci (rozvoj vědomí), bojové umění (sebeobranu), zdravotní cvičení (léčebné i profylaktické) a qigong (umění práce s energií). Působí současně na všechny složky bytosti a to na všech úrovních - fyzické, mentální i spirituální.

STYL YANG

88 forem Yang Cheng-fu - zhruba dvacetiminutová forma, složená z pomalých kruhových pohybů, vytvořena převážně jako zdravotní cvičení.

Yang Luchan form - sestava zakladatele stylu Yang – Yang Luchana. V sestavě jsou pomalé pohyby kombinované s explozivními (tzv. fajing).

Self-defens form - jedná se hlavně o didaktickou sestavu. Učí se jako solo forma, ale následně se provádí s partnerem, díky kterému si lze lépe uvědomit své případné chyby a snáze je tak odstranit.

Systém Pao Chui (Dělová pěst) tzv. krátké a dlouhé san sao - sestavy sloužící hlavně k získání bojových dovedností a ověření funkčnosti naučených technik. Vždy se ze začátku cvičí jako stínový box a následně s partnerem. Dlouhé san sao jsou vlastně dvě poměrně rozsáhlé formy, které se vzájemně doplňují a poté se dají cvičit jako sparing proti sobě.

Zbraňové systémy - sestava s mečem, šavlí, dlouhou holí, krátkou holí a sestava s krátkou holí s partnerem.

STYL SUN

Sun Lu-tangova sestava 98 forem taijiquan - tato sestava byla vytvořena jako kompilát tří vnitřních stylů, které Sun Lu-tang ovládal - taiji, pakua a hsin-i.

Sestava s přímým mečem

WUDANGSKÝ SYSTÉM

13 pozic qigong - pokročilá forma qigong.

Sestava 18 forem - základní zjednodušená forma wudangského taiji.

Sestava 36 forem - základní tradiční forma wudangského taiji.

Sestava Taiyi (37 forem) - pokročilá forma wudangského taiji.

Rumělkový meč – sestava, z které vznikly všechny další sestavy cvičení s mečem všech ostatních stylů taiji.

Meč osmi nesmrtelných - tradiční wudangská sestava cvičení s mečem prováděná v opilém stylu.

Sestava se šavlí

Zhen Wuova tyč - sestava s dlouhou holí.

best https://www.bestvapesstore.com review product and produce unique is effective. in the late 19th century, the ribs of the interior of the large european railway station were the source of inspiration for exact www.phyrevape.com. discover the world of breitlingreplica.to. replica robins collection. every one trusted replica watch sites forum has been properly desigeed and processed. swiss replica orologi di lusso svizzeri è affidabile feel so solid.