Sun Lutangovy zápisky ze studia bojových umění

Sun Lutangovy zápisky ze studia bojových uměníNázev knihy je Sun Lutangovy zápisky ze studia bojových umění

Stáhnout ukázku knihy v PDFStáhnout ukázku knihy v PDF

S radostí vám oznamujeme, že 15 let připravovaná kniha je mezi nebem a zemí.

Obsahuje kompletní dílo mistra Sun Lutanga:

•    Studii o xingyiquan
•    Studii o baguaquan
•    Studii o taijiquan
•    Studii o bagua meči
•    Výklad pravé podstaty bojových umění
•    Eseje.
•    Tyto texty jsou doplněny jeho životopisem

Kniha má 312 stran, více jak 470 obrázků a fotografií a rozměrově se blíží formátu A4. Práce na knize bylo z mé strany více jak 2400 hodin.

Ukázka z knihy:

"V Doktríně středu se píše: „Když nejsou emoce, jako je radost, zlost, smutek a štěstí vyjádřeny, je to stav zachování středu. Pokud jsou vyjádřeny, aniž by to narušilo střed, je to harmonie.“

V umění xingyiquan platí to samé. „Když zvedání, vrtání, klesání a převracení není vyjádřeno, jedná se o stav zachování středu. Pokud je lze vyjádřit, aniž by došlo k narušení středu, je to harmonie.“ Stav zachování středu je tou nejdůležitější věcí. Stav harmonie je cestou k mistrovství v tomto umění.

Když je pět prvků sjednoceno, výsledkem je harmonie středu. Nebe a země (vesmír) jsou v dokonalé pozici na to, aby byly všechny věci vyživovány. Pokud pochopíte a obsáhnete to, že pět prvků se bude vracet do harmonického stavu jednoty, budou všechny kroky mezi nebem a zemí podporovány a lze realizovat vše.

Nebe je velké nebe. Člověk je malé nebe. Když se yin a yang spojí mezi sebou na úrovni nebe a země, spustí se déšť. Když se spojí mezi sebou ve formě pěstí a nohou, tělo funguje jako celek. To jsou projevy qi yin a yang.

Vnitřních pět prvků by mělo rozhodovat o akci a spustit pohyb a vnějších pět prvků by s nimi mělo souznít a následovat.

Klid je základem, pohyb je pak projevem. Pokud mluvíme o klidu, znamená to, že se nic neodhaluje. Pokud mluvíme o pohybu, znamená to, že nezůstaly žádné stopy. Působení pohybu a klidu se ve skutečnosti vyskytuje v mezeře mezi vyjádřeným a dosud nevyjádřeným.

Starověcí mudrci říkali „Ti, kdo rozeznají tento okamžik, odhalují nádheru ducha“. Proto byste měli hluboce studovat, jak jsou tyto tři substance vzájemně propojeny, jak fungují pasivní a aktivní aspekty (yin a yang) a jak se pět prvků spojuje do jednoho."

Sun Lutangovy zápisky ze studia bojových umění