Výklad pravé podstaty bojových umění

Výklad pravé podstaty bojových uměníNázev knihy je Výklad pravé podstaty bojových umění

Stáhnout ukázku knihy v PDFStáhnout ukázku knihy v PDF

V přiloženém pdf najdete ukázku z této knihy mistra Sun Lutanga. Originál knihy vyšel v roce 1924 v Pekingu.

Text vznikl jako kompilace tří textů, dvou českých překladů z čínštiny od Vlastimila Dobečky a Štěpána Vyhlídky a anglického překladu Paula Brennana. Omlouvám se za případné chyby a nedostatky mé interpretace, dělal jsem ji podle svého nejlepšího vědomí. Práce na současné podobě trvala víc jak deset let a mnoho hodin rozmýšlení nad jednotlivými větami, aby byl co nejlépe zachován obsah sdělení. To, jak je to kniha komplikovaná a těžko srozumitelná, a to nejen pro běžného čtenáře, je vidět i na tom, že ač byla kniha vydaná v roce 1924, neměla až do roku 2013 překlad do žádného jazyka (mně se alespoň nepodařilo nic objevit), kdy ji pan Brennan přeložil do angličtiny, první český částečný koncept překladu vznikl v roce 2010.

Ač je v názvu knihy bojové umění, dotýká se pravé podstaty života a ukazuje cestu propojení válečného umění a cesty Tao.

V rámci tvoření malého dobra a setkání s krásou

Honza Pletánek

Výklad pravé podstaty bojových umění

best https://www.bestvapesstore.com review product and produce unique is effective. in the late 19th century, the ribs of the interior of the large european railway station were the source of inspiration for exact www.phyrevape.com. discover the world of breitlingreplica.to. replica robins collection. every one trusted replica watch sites forum has been properly desigeed and processed. swiss replica orologi di lusso svizzeri è affidabile feel so solid.